تاریخ : چهارشنبه 28 بهمن 1394 | 11:26 ب.ظ | نویسنده : | نظرات
بسمه تعالی
آگهی نوبت دوم مجمع عمومی عادی شرکت تعاونی کشاورزی زنبورداران قائم شهر و حومه
تاریخ انتشار : 1394/11/13
بدینوسیله از کلیه سهامداران و اعضای شرکت تعاونی کشاورزی زنبورداران قائم شهر و حومه دعوت می شود تا در جلسه مجمع عمومی عادی نوبت دوم سالانه شرکت که در روز چهارشنبه مورخ 94/11/28 راس ساعت 3 بعدازظهر در محل نمازخانه مدیریت جهاد کشاورزی قائم شهر به نشانی قائم شهر ، خیابان ساری ، جنب خیابان ظرافت ، ساختمان شماره 1 جهاد کشاورزی قائم شهر تشکیل می شود حضور یابند. در ضمن حضور کلیه اعضاء بهمراه کپی کارت ملی الزامی می باشد.
دستور جلسه :
1.    استماع گزارش هیئت مدیره و بازرسان قانونی و حسابرس شرکت
2.    بررسی ، تصویب ترازنامه و حساب سود و زیان عملکرد مالی سال 1393
3.    انتخاب اعضاء هیئت مدیره به مدت سه سال مالی
4.    انتخاب بازرسان قانونی شرکت به مدت یکسال مالی
5.    تصویب پیش بینی بودجه سال مالی 1395
6.    تعیین خط مشی آتی شرکت
7.    تعیین تکلیف اعضای غیرفعال شرکت تعاونی
ارائه کپی کارت ملی جهت شرکت در مجمع الزامیست
*** تذکر : اعضایی که امکان حضور در مجمع برای آنان مقدور نمی باشد مختارند با مراجعه به شرکت و دریافت فرم وکالتنامه (یا دانلود از همین سایت) نسبت به تکمیل وکالتنامه و تحویل فرم بهمراه کپی کارت ملی به شرکت تعاونی حداکثر تا ساعت 14 روز یکشنبه مورخ 94/11/25 (غیر قابل تمدید) نسبت به معرفی وکیل اقدام نمایند . لازم به توضیح می باشد بر اساس بخشنامه جدید سازمان تعاون و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ارائه کپی کارت ملی در روز مجمع عمومی جهت اخذ رای الزامی است و اعضایی که کپی کارت ملی ارائه ننمایند فقط امکان حضور در مجمع عمومی برای آنان میسر خواهد بود و از حق رای و امضاء صورتجلسه مجمع عمومی محروم خواهند بود .

هیئت مدیره شرکت تعاونی کشاورزی زنبورداران قائم شهر و حومه

طبقه بندی: جلسات هیئت مدیره، اخبار و اطلاع رسانی،

تاریخ : سه شنبه 13 بهمن 1394 | 10:37 ب.ظ | نویسنده : | نظرات
مرتضی مصری با اشاره به سرشماری زنبورستان‌های شهرستان سلطانیه طی مهرماه امسال گفت: بر اساس این سرشماری 165 نفر زنبوردار در این شهرستان فعالیت می‌کنند که با احتساب افراد شاغل در زنبورستان‌ها این تعداد به 182 نفر می‌رسد.

وی با بیان اینکه 18 نفر از فعالان حوزه زنبورداری در این شهرستان دارای مدرک لیسانس و بالاتر هستند، تصریح کرد: از افراد شاغل در این حوزه 6 نفر فوق دیپلم، 26 نفر دیپلم، 25 نفر زیر دیپلم، 58 نفر دارای سواد خواندن و نوشتن و 32 نفر نیز بی‌سواد هستند.

وی افزود: مدیر جهاد کشاورزی سلطانیه به تعداد کندوهای زنبور عسل در شهرستان سلطانیه اشاره و عنوان کرد: در حال حاضر 6 هزار و 285 کندوی زنبور عسل در این شهرستان وجود دارد که همگی از نوع مدرن هستند.

این مسئول میزان تولید عسل طی سال جاری را بالغ بر 30 تن اعلام کرد و بیان داشت: در سرشماری انجام گرفته طی مهر‌ماه امسال مشخص شد بزرگ‌ترین زنبورستان‌ این شهرستان دارای 200 کندو و کوچک‌ترین آن نیز دارای پنج کندو است.طبقه بندی: اخبار و اطلاع رسانی،

تاریخ : سه شنبه 13 بهمن 1394 | 03:01 ب.ظ | نویسنده : | نظرات
تاریخ : دوشنبه 12 بهمن 1394 | 12:31 ب.ظ | نویسنده : | نظرات
رییس اداره تعاون روستایی مهریز گفت: امسال اعضای شرکت تعاونی کشاورزی زنبورداران  این شهرستان  21 تن عسل تولید  کردند. محمد رضا زارع  هرفته افزود: شرکت تعاونی کشاورزی زنبورداران شهرستان مهریز در سال 1383 به شماره ثبت 491  تحت نظارت اداره تعاون روستائی شهرستان تاسیس و هم اکنون با تعداد 332 نفر عضو و سرمایه ای بالغ بر 308 میلیون ریال و با یک باب فروشگاه فعال در خصوص تامین و توزیع کندو ، موم و لوازم زنبورداری در جهت خدمات رسانی به اعضاء فعالیت می کند.

وی ادامه داد: با توجه به آمار سال جاری جهاد کشاورزی شهرستان از تعداد 4 هزار و 764 کلنی زنبور عسل در شهرستان ، میزان 21 تن عسل تولید شده است که میانگین عسل تولیدی حدود 4ونیم كیلو گرم بوده است که نسبت به سال گذشته با توجه به خشکسالی های ادواری میانگین تولید در حدود 10 درصد كاهش نشان می دهد و با توجه به تلفات 30 درصدی جمعیت زنبور عسل این شهرستان شاهد کاهش 10 تن عسل تولیدی بودیم.

این مسئول خاطر نشان کرد: یکی از ویژگیهای تشکل های روستائی ، كشاورزی و تعاونی تولید این است که فرد با عضویت در این شركت ها و برخورداری از یک شخصیت حقوقی می تواند به نحوه مناسبی به خواسته‌ها، نیازها و انتظارات خود برسد و همچنین از طریق هیات مدیره پیگیری‌های لازم را برای تحقق آن به عمل آورد. همچنین ایجاد تشکل های کشاورزی نقش موثری در راستای توسعه و رسیدن به کشاورزی پایدار و توانمند سازی کشاورزان و در نتیجه شكوفا شدن روستا ها دارد.

 بر اساس قوانین و دستورالعمل ها حداقل سالیانه یكبار مجمع عمومی برای شركتها برگزار گردد كه شركت تعاونی كشاورزی زنبورداران در تاریخ 30/04/1394 نسبت به برگزاری آن اقدام نمود .
طبقه بندی: اخبار و اطلاع رسانی،

تاریخ : پنجشنبه 8 بهمن 1394 | 02:56 ب.ظ | نویسنده : | نظرات
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی اصفهان، کارگاه آموزش زنبور عسل با حضور زنبورداران، کارشناسان زنبور عسل استان و محققین مرکز تحقیقات در سالن اجتماعات این مرکز برگزار گردید.

در ابتدای کارگاه مهندس یگانه سخنرانی خود را با عنوان " آشنایی با روش های نوین زنبورداری در کانادا" ارایه نمود و متذکر شد، زنبورداران بعد از برداشت عسل به کلنی ها شربت شکر و منبع پروتئینی بدهند تا جمعیت از دست رفته جبران شود. در چنین شرایطی کلنی ها جمعیت کافی به همراه ذخایر بدن خوب دارند که زمستان را با موفقیت طی می کنند.

در ادامه دکتر کیمیایی سخنرانی خود را با عنوان " آشنایی با مقررات صادراتی عسل " ارایه نمود و به این نکته اشاره کرد که، زنبورداران بایستی نسبت به تولید محصولات سالم بخصوص از نظر بقایای آنتی بیوتیک ها دقت لازم را داشته باشند. در پایان این کارگاه، جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد و سخنرانان به سئوالات حاضرین پاسخ دادند.
طبقه بندی: اخبار و اطلاع رسانی،

تاریخ : چهارشنبه 7 بهمن 1394 | 02:32 ب.ظ | نویسنده : | نظرات
رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال وبختیاری گفت: در این کارگاه یک روزه نماینده جهانی زنبورداران ، جدیدترین یافته های زنبورداری را به کارشناسان و زنبورداران آموزش داد.
ذبیح اله غریب افزود: اقتصادی کردن زنبورداری وبهبود پرورش زنبور عسل از طریق آموزش آخرین یافته های علمی در دنیا از اهداف برگزاری این کارگاه است.
وی گفت:مدرس این کارگاه"آقای یگانه"با بیش از10هزار کلنی درکانادا وآمریکا به عنوان نماینده جهانی زنبورداری آمریکا وبزرگترین تولید کننده محصولات جانبی عسل مشغول به فعالیت است.
وی گفت: هم اکنون هزار و 400 نفر با 170هزار کلنی در استان چهارمحال و بختیاری به حرفه زنبورداری مشغولند.رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری افزود: 67درصد بازدهی زنبور عسل درتولید محصولات کشاورزی است.طبقه بندی: اخبار و اطلاع رسانی،

تاریخ : سه شنبه 6 بهمن 1394 | 02:25 ب.ظ | نویسنده : | نظرات
سئول جهاد کشاورزی توکهور هشتبندی گفت: از هر کندوی عسل به طور میانگین ۳ کیلوگرم عسل تولید می شود.رحمت الله عباسی پیش بینی کرد بهار امسال زنبورداران هشتبندی یک و نیم تن عسل تولید کنند. وجود درختان مرکبات و درختچه‌های جنگلی از جمله کنار در توکهور و هشتبندی ، شرایط مناسبی برای پرورش زنبور و تولید عسل ایجاد کرده است.طبقه بندی: اخبار و اطلاع رسانی،

تاریخ : دوشنبه 5 بهمن 1394 | 03:10 ب.ظ | نویسنده : | نظرات
مدیرعامل اتحادیه زنبورداران گفت: صادرات عسل نسبت به هشت ماه گذشته با حذف استانداردهای اجباری و تبدیل آن به تشویقی کاهش پیدا کرده است.
عفت رئیسی مدیرعامل اتحادیه زنبورداران کشور  در خصوص وضعیت تولید عسل در کشور اظهار داشت: با توجه به شرایط جوی، بیماری و آفت زنبورستان‌ها میزان تولید عسل در سال‌های 93 و 94 به شدت کاهش یافته به طوری که زنبورداران حداکثر از هر کندو هفت کیلوگرم برداشت داشتند در حالی که بر اساس اصول برداشت بایستی به طور سالانه 13 کیلوگرم از هر کندو برداشت داشته باشند.
 
وی با اشاره به برنامه ششم توسعه افزود: در برنامه ششم توسعه علی‌رغم اینکه زنبورعسل از مهم‌ترین منابع پایه و عواملی است که منجر به رشد و توسعه کشاورزی می‌شود اما متأسفانه هیچ ردپایی از زنبورداران در برنامه ششم وجود ندارد و حال انتظار ما بر این است که نسبت به سهم تولید و افزایش بهره‌وری به ما توجه شود.
 
رئیسی در ادامه بیان کرد: صنعت زنبورعسل تنها صنعتی است که بر خلاف سایر محصولات کشاورزی، باغی و دامی هیچ آلودگی برای طبیعت ندارد و لازم به ذکر است که با توجه به موضوع گرده‌افشانی زنبورعسل به آن توجهی نشده و گویی فریاد زنبورداران به جایی نمی‌رسد.
 
وی با اشاره به صادرات عسل یادآور شد: صادرات عسل نسبت به هشت ماه گذشته کاهش پیدا کرده، زیرا برخی صادرکنندگان با حذف استانداردهای اجباری و تبدیل آن به تشویقی عسل‌های درجه سه که عمدتا مرغوب نیستند صادر کرده‌اند که با این وجود تاجران برخی کشورها حاضر به خریداری عسل فاقد استاندارد نیستند.
 
مدیرعامل اتحادیه زنبورداران بیان کرد: حذف استانداردهای اجباری موجب نگرانی مصرف‌کنندگان شده اما باید گفت که اتحادیه زنبورداران به کمک انجمن ملی صنعت برند عسل اکسیر را راه‌اندازی کرده و از طرفی این برند حاضر است که برای سال آینده بخشی از نیاز محصول سالم هموطنان داخل و صادرکنندگان را فراهم کند.
 
وی با اشاره به بحث گرده‌افشانی زنبورعسل اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی با توجه به محدودیت گندم و جو و اختصاص آن به کشت دانه‌های روغنی نباید فراموش کند که اولین و آخرین شانس جلوگیری از پوکی دانه‌های روغنی به وسیله زنبورعسل انجام می‌شود و حال لازم است که حمایت‌های کافی از زنبورداران را به عمل آورد.
 
مدیرعامل اتحادیه زنبورداران تصریح کرد: مهم‌ترین چالش صنعت زنبورداری، بیمه نبودن زنبورداران حرفه‌ای است و حال انتظار داریم که دولت با توجه به اینکه زنبورداران اقشار آسیب‌پذیر هستند شرایط بیمه آنها را فراهم کند.طبقه بندی: اخبار و اطلاع رسانی،

تاریخ : یکشنبه 4 بهمن 1394 | 03:00 ب.ظ | نویسنده : | نظرات