کشور ما یکی از بزرگترین تولیدکنندگان عسل در دنیا به شمار می رود که با وجود دارا بودن طبیعت  چهارفصل، امکان رشد و توسعه در این بخش فراهم است اما مشکلات متعدد بر سر راه زنبورداران،  طعم شیرین عسل را به کام آنها تلخ کرده ،چرا که آنها با مشقت فراوان تولید خود را به سر انجام می رسانند اما بهره کافی از آن نمی برند.
 
بر این اساس  عفت رئیسی سرحدی مدیرعامل اتحادیه زنبورداران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به وضعیت تولید و خسارت ریز گردها به کندوها اظهار داشت: با توجه به شرایط جوی مساعد و بارش های مداوم ، تولید در مقایسه با سال گذشته با افزایش همراه خواهد بود اما به سبب آنکه  برداشت در مرداد ماه آغاز می شود از این رو نمی توان پیش بینی در خصوص میزان تولید داشت.
 
وی با اشاره به تاثیر پدیده ریزگردها بر تولید گفت: ریز گردها خسارت چشمگیری به کندوهای زنبور عسل وارد کردند که تا فصل برداشت نمی توان میزان دقیق خسارت را تخمین زد. گفتنی است که کمبود بارندگی، خشکسالی، گرمای بیش از حد هوا و پدیده ریز گردها طی سال های اخیر موجب شده که برداشت از کندوها به شدت کاهش یابد.طبقه بندی: اخبار و اطلاع رسانی،

تاریخ : شنبه 2 مرداد 1395 | 12:58 ب.ظ | نویسنده : | نظرات