رئیس اتحادیه تعاونی کشاورزی زنبورداران استان اردبیل خواستار آزمایش علمی عسل ساکاروز تولیدی اردبیل روی بیماران دیابتی شد. فردین صفوی در حاشیه بازدید از محل احداث بازار فصلی عسل در اردبیل به خبرنگار مهر گفت: برای اولین بار عسل ساکاروز در اردبیل تولید شد که ویژه بیماران دیابتی است و هیچ گونه عارضه برای این بیماران ندارد.

وی افزود: این عسل می‌تواند به مصرف بیماران دیابتی که انسولین تزریق می‌کنند برسد و آزمایشات مختلف نشان داده است که هیچ عارضه‌ای ندارد. رئیس اتحادیه تعاونی کشاورزی زنبورداران استان یادآور شد: قرار بود این عسل به عنوان غذای دارویی در داروخانه‌های سراسر کشور توزیع شود که البته اجرا نشد و نتوانستیم موافقت معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت را دریافت کنیم.

به گفته صفوی در حال حاضر اتحادیه تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه آزاد اسلامی استان منعقد کرده تا این عسل مورد آزمایشات علمی گسترده قرار گیرد. وی افزود: ما به جرئت حاضر به آزمایش این محصول بر روی بیماران دیابتی هستیم و تنها کافی است دانشگاه بر اساس تفاهم‌نامه ‌این آزمایش را بر روی بیماران انجام دهد.

رئیس اتحادیه تعاونی کشاورزی زنبورداران استان تأکید کرد: در ادامه نتایج این آزمایش به معاونت غذا و دارو ارجاع می‌شود تا مجوز توزیع عسل دیابتی اردبیل در داروخانه‌ها اخذ شود. طبقه بندی: اخبار و اطلاع رسانی،

تاریخ : جمعه 1 مرداد 1395 | 01:05 ب.ظ | نویسنده : | نظرات