کریم حسین‌زاده ؛ فرماندار چالدران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: مناطق ییلاقی شهرستان چالدران هر ساله پذیرای زنبورداران شهرهای شمالی آذربایجان غربی است.

وی با اشاره به افزایش تعداد زنبورداران مستقر در مناطق ییلاقی چالدران، تصریح کرد: امسال شاهد افزایش 15 درصدی استقرار زنبورداران در مناطق ییلاقی شهرستان چالدران هستیم.

فرماندار چالدران با بیان اینکه هر ساله با آغاز فصل تابستان شاهد استقرار زنبورداران از شهرهای شمالی استان در مناطق ییلاقی این شهرستان هستیم، ادامه داد: این زنبورداران به منظور تولید عسل مرغوب و با کیفیت به این مناطق کوچ می‌کنند.

این مسؤول با بیان اینکه از ابتدای تیر ماه به مدت 10 روز شاهد کوچ زنبورداران به مناطق خوش آب و هوا و ییلاقی این شهرستان هستیم، اعلام کرد: 145 هزار هکتار مرتع در این شهرستان وجود دارد که در این مراتع 32 نوع گیاه شهددار می‌روید.

حسین‌زاده با اشاره به تعداد کندوی بومی و غیربومی در این شهرستان، خاطرنشان کرد: 54 زنبوردار مهاجر با 29 هزار کلنی در مناطق خوش آب و هوای چالدران مستقر شده‌اند.

فرماندار چالدران با اشاره به تعداد کلنی‌های بومی این شهرستان، اظهار داشت: علاوه بر این 48 زنبوردار بومی با 8 هزار و 500 کلنی نیز در این شهرستان در مناطق ییلاقی چالدران مستقر خواهند شد.طبقه بندی: اخبار و اطلاع رسانی،

تاریخ : دوشنبه 7 تیر 1395 | 02:58 ب.ظ | نویسنده : | نظرات