رییس اداره تعاون روستایی مهریز گفت: امسال اعضای شرکت تعاونی کشاورزی زنبورداران  این شهرستان  21 تن عسل تولید  کردند. محمد رضا زارع  هرفته افزود: شرکت تعاونی کشاورزی زنبورداران شهرستان مهریز در سال 1383 به شماره ثبت 491  تحت نظارت اداره تعاون روستائی شهرستان تاسیس و هم اکنون با تعداد 332 نفر عضو و سرمایه ای بالغ بر 308 میلیون ریال و با یک باب فروشگاه فعال در خصوص تامین و توزیع کندو ، موم و لوازم زنبورداری در جهت خدمات رسانی به اعضاء فعالیت می کند.

وی ادامه داد: با توجه به آمار سال جاری جهاد کشاورزی شهرستان از تعداد 4 هزار و 764 کلنی زنبور عسل در شهرستان ، میزان 21 تن عسل تولید شده است که میانگین عسل تولیدی حدود 4ونیم كیلو گرم بوده است که نسبت به سال گذشته با توجه به خشکسالی های ادواری میانگین تولید در حدود 10 درصد كاهش نشان می دهد و با توجه به تلفات 30 درصدی جمعیت زنبور عسل این شهرستان شاهد کاهش 10 تن عسل تولیدی بودیم.

این مسئول خاطر نشان کرد: یکی از ویژگیهای تشکل های روستائی ، كشاورزی و تعاونی تولید این است که فرد با عضویت در این شركت ها و برخورداری از یک شخصیت حقوقی می تواند به نحوه مناسبی به خواسته‌ها، نیازها و انتظارات خود برسد و همچنین از طریق هیات مدیره پیگیری‌های لازم را برای تحقق آن به عمل آورد. همچنین ایجاد تشکل های کشاورزی نقش موثری در راستای توسعه و رسیدن به کشاورزی پایدار و توانمند سازی کشاورزان و در نتیجه شكوفا شدن روستا ها دارد.

 بر اساس قوانین و دستورالعمل ها حداقل سالیانه یكبار مجمع عمومی برای شركتها برگزار گردد كه شركت تعاونی كشاورزی زنبورداران در تاریخ 30/04/1394 نسبت به برگزاری آن اقدام نمود .
طبقه بندی: اخبار و اطلاع رسانی،

تاریخ : پنجشنبه 8 بهمن 1394 | 02:56 ب.ظ | نویسنده : | نظرات