بانوی کارآفرین نمونه در رشته زنبورداری گفت:زنبورداری به بهبود وضعیت محیط زیست منطقه کمک موثری می کند. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه گیلان،مینا رامه در همایش ملی کسب و کار آفرینی زنان در حوزه محیط زیست که در سالن اجتماعات تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد،گفت: اگر کسی بخواهد به راستی کار کند ،بسترها مطلوب است به شرط آنکه اراده را سرلوحه کار خود قرار دهد.

وی افزود:زنبورداری از جمله مشاغلی است که در زادگاه من رو به فراموشی بود و به کمک زنان روستا توانستم مجددا این شغل را که منجر به بهبود وضعیت محیط زیست منطقه می شود را  گسترش دهم.

مینا رامه با اشاره به اینکه لازم است دولت در محول کردن کارها به تعاونی‌های روستایی سرعت بیشتری داشته باشد، خاطرنشان‌ کرد:معرفی الگوهای موفق به جامعه منجر به کارآفرینی در بین زنان و دختران می شود.

وی تصریح کرد اگر زنان و دختران ما در روستاها کارآفرین باشند،وضعیت معیشت خانوارهای روستایی بهبود می‌یابد و شاهد کاهش مهاجرت روستاییان به شهرها خواهیم بود.

رامه با بیان اینکه کار و کارآفرینی نیاز به مدرک دانشگاهی ندارد،افزود:هم اینک بدون تحصیلات دانشگاهی عسل صددر صد سالم تولید میکنم و در کنار مدیریت مرتع و توانمندی زنان روستایی در رشته های داروی گیاهی محصولات زنان روستایی را در سراسر کشور به فروش می رسانم.

به گزارش ایسنا،مینا رامه کارآفرین نمونه در رشته زنبورداری با تشکیل 300کلونی زنبور عسل،افزون بر ایجاد یک کسب و کار ،طرح مدیریت مرتع و کشت گیاه باریچه را اجرا و به دفتر عمران سازمان ملل ارائه کرده است.
طبقه بندی: اخبار و اطلاع رسانی،

تاریخ : یکشنبه 29 آذر 1394 | 02:48 ب.ظ | نویسنده : | نظرات