هدایت الله میر مرادزهی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی درخصوص واردات ملکه اصلاح نژاد شده اظهار کرد: موسسه تحقیقات در سال‌های گذشته تحقیقات خوبی بر روی نژاد زنبور عسل انجام داده و به نتایجی هم دراین زمینه رسیده و از طرفی با وجود تحقیقات کارآمد واردات ملکه اصلاح نژاد می‌تواند این صنعت را نابود کند و گفتنی است که نژاد داخلی جوابگوی تأمین ملکه زنبورعسل مورد نیاز داخلی است اماتولید آن نیازمند حمایت است.

وی افزود: افرادی که می‌خواهند واردات دامی یاگیاهی داشته باشند بایستی بلکه مسائل قرنطینه‌ای را رعایت کنند تا شاهد بروز آفات و بیماری‌های مختلف به زنبورستان ها نباشیم و از طرفی بسته های قرنطینه‌ای موظف به کنترل واردات ملکه‌های اصلاح نژاد شده هستند.

میر مرادزهی در ادامه گفت: درواقع زنبور داران با مشکلات متعددی اعم از کاهش تولید، کمبود بودجه و ... مواجه هستند به گونه‌ای که واردات ملکه اصلاح نژاد شده بخشی از مشکلات آنهاست و به همین خاطر لازم است که مسئولان به دیگر مشکلات زنبور داران بپردازند.

عضوکمیسیون کشاورزی تصریح کرد: در واقع تاکنون برنامه‌های توسعه هیچ ردیف بودجه‌ای برای این صنعت در نظر گرفته نشده است و همواره وزارتخانه بایستی برنامه‌های خود را ارائه دهد تا به آنها رسیدگی شود.وی یاد آور شد: واردات ملکه اصلاح نژاد شده توسط افراد غیر متخصص منجر به بروز انواع بیماری در زنبورستان ها می‌شود.طبقه بندی: اخبار و اطلاع رسانی،

تاریخ : جمعه 27 آذر 1394 | 02:05 ب.ظ | نویسنده : | نظرات