تبلیغات
شرکت تعاونی کشاورزی زنبورداران قائم شهر - وجود 3350کلونی عسل در سیستان‌وبلوچستان
 معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: در سطح استان 3350 کلونی عسل وجود دارد. مجتبی پیری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه سیستان وبلوچستان افزود: سیستان و بلوچستان یکی از استان‌های شاخص و مطرح در تولید عسل است.

وی بیان کرد: شرایط اقلیمی مناسب در منطقه سیستان در زهک و بلوچستان بخصوص شهرهای خاش و ایرانشهر موجب شده تا تولید عسل در استان در چند سال اخیر رشد مناسبی داشته باشد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان در ادامه اظهارکرد: تولید عسل استان سیستان و بلوچستان طبق آخرین آمار پارسال به حدود31 تن رسیده است.

وی اظهارکرد: پیش‌بینی می‌شود تولید عسل استان در سال جاری به 40 تن نیز برسد. پیری با بیان اینکه کل عسل تولید شده استان به صورت ارگانیک است تصریح‌کرد: از هر کلونی 10کیلوگرم عسل تولید می‌شود.

وی در پاسخ به اینکه بیشترین آمار تولید عسل استان مربوط به کدام شهرستان است عنوان کرد: در حال حاضر شهرستان زهک بیشترین آمار تولید را دارد و پس از آن خاش، نیکشهر، قصرقند، ایرانشهر، دلگان، میرجاوه و زاهدان بیشترین آمار تولید عسل را دارا هستند.

پیری اظهارکرد: از طریق تولید عسل برای500 نفر در کل استان ایجاد اشتغال شده است . وی ضمن اینکه پارسال برای زنبورداران تسهیلاتی در نظر گرفته نشده است گفت: 200 کلونی از طریق سازمان جهاد کشاورزی خریداری و بین تولیدکنندگان توزیع شده است. طبقه بندی: اخبار و اطلاع رسانی،

تاریخ : چهارشنبه 7 مرداد 1394 | 01:01 ب.ظ | نویسنده : | نظرات