تبلیغات
شرکت تعاونی کشاورزی زنبورداران قائم شهر - عسل‌فروشان بین‌راهی اردبیل ساماندهی می‌شوند
بهلول تکلوی ، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل ظهر امروز در جلسه ساماندهی عسل‌فروشی‌های بین‌راهی اردبیل اظهار داشت: با شروع سال جدید با حمایت و نظارت  سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل و نیروی انتظامی و مراجع قضایی و دیگردستگاهای مربوطه از عرضه غیر اصولی عسل  جلوگیری می‌شود.

وی تصریح کرد: برای این منظور گشت‌های سیار از ادارات مرتبط تشکیل و با حکم قضایی از عرضه غیراصولی عسل درحاشیه جاده‌های بین‌راهی استان جلوگیری می‌کنند.

تکلوی افزود: بر اساس آخرین آمارگیری در استان تعداد 3 هزار و 712 نفر زنبوردار با  315 هزار کلنی زنبور عسل در استان فعال هستند که سالانه بیش از 6 هزار تن عسل در استان تولید و روانه بازارهای مصرف می‌کنند که از این مقدار 750 تن سرانه مصرف استان بوده و مابقی به استان‌های همجوار و دیگر کشورها صادر می‌شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: استان اردبیل با تولید نزدیک به 8 درصد عسل کشور رتبه سوم کشوری را به خود اخصاص داده که این صنعت ارزشمند در استان برای بیش از 5 هزار نفر  به صورت مستقیم شغل ایجاد کرده است.

وی در راستای حمایت از صنعت زنبورداری استان گفت: اتحادیه تعاونی‌های زنبورداران در راستای ارائه خدمات‌رسانی به تشکل‌های زنبورداری با پیگیری‌های مکرر این معاونت امسال تشکیل و فعالیت خود را آغاز کرده که امیدواریم بیش از پیش شاهد رشد و شکوفایی این صنعت ارزشمند در استان باشیم.طبقه بندی: اخبار و اطلاع رسانی،

تاریخ : یکشنبه 24 اسفند 1393 | 10:06 ب.ظ | نویسنده : | نظرات