تبلیغات
شرکت تعاونی کشاورزی زنبورداران قائم شهر - برگزاری یک دوره کارگاه آموزشی زنبورداری صنعتی درجه 2 در شهرستان قائم شهر

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، علی درویش نیا مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائمشهر با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: به منظور ارتقاء سطح دانش و کارآیی بهره برداران بخش زنبورداری به علم روز و در راستای اقتصادی نمودن تولید با کاهش هزینه تولید، از سوی این مدیریت یکدوره کارگاه آموزشی تئوری و مهارتی زنبورداری صنعتی درجه دو مشارکتی در محل مرکز جهاد کشاورزی علی آباد این شهرستان برگزار گردید.

وی با بیان اینکه در این دوره آموزشی بهره برداران با انواع زنبور در کندو، ملکه، زنبور کارگر، زنبور نر، انواع تغذیه کمکی کندو شامل تغذیه زمستانه و بهاره، انواع نژادهای زنبور عسل و ... آموزش های لازم را فرا گرفتند افزود: 177 گونه از محصولات شناسایی شده اند که از گرده افشانی زنبور عسل سود می برند.

وی ادامه داد: گرده افشانی برای تولید و برداشت محصول ضروری است و 65 نوع از گونه گیاهان موجود زمانی که برای تولید بذر (نه تولید علوفه) در نظر گرفته می شوند به گرده افشانی نیاز دارند.

گفتنی است در این کارگاه آموزشی مجید جعفری رییس اداره آموزش و ترویج این مدیریت مواردی را در خصوص مزایای برگزاری آموزش های ارائه شده از سوی اساتید در این دوره ها ارائه نمود.
طبقه بندی: اخبار و اطلاع رسانی،

تاریخ : سه شنبه 16 مهر 1392 | 12:42 ق.ظ | نویسنده : | نظرات